Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Po raz drugi umorzono śledztwo w sprawie Vobro

Z informacji jakie otrzymaliśmy, prokuratura w Brodnicy po raz kolejny umorzyła śledztwo w sprawie śmierci Krzytofa Prusiewicza, który uległ śmiertelnemu wypadkowi w fabryce słodyczy Vobro.

 

W kwietniu 2008 roku w fabryce Vobro uległ śmiertelnemu wypadkowi Krzysztof Prusiewicz. Kierownictwo firmy, dzięki powiązaniu szefa Wojciecha Wojenkowskiego z policją, chciało zatuszować całą sprawę i zrzucić całą winę na pracownika.  Brodnicka prokuratura umorzyła sprawę. We wrzesniu 2008 roku decyzję tę podtrzymał brodnicki sąd.

Dzięki determinacji rodziny Krzysztofa Prusiewicza, zainteresowaniu mediów i akcjom Inicjatywy Pracowniczej, udało się doprowadzić do wznowienie śledztwa. Nowa kontrola Państwowej Inspekcji Pracy oraz niezależne ekspertyzy jednocześnie wskazywały na wiele nieprawidłowości i winę pracodawcy. Pomimo ujawnienia tych wszystkich okoliczności, prokuratura po raz kolejny umorzyła śledztwo. Jednocześnie Ministerstwo Sprawiedliwości wcześniej nie przystało na żądnaie naszego związku, domagającego się, aby sprawę przekazano innej niż brodnicka prokuraturze. 

Inicjatywa Pracownicza zapowiada protesty.

Powrót na górę