Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Solidarnościowy protest pod Adecco w Warszawie

Fot. P. Stasiak Fot. P. Stasiak

W ramach ogólnopolskiej kampanii przeciwko agencjom pracy tymczasowej, 16 grudnia Warszawska Komisja Środowiskowa OZZ IP zorganizowała przed główną siedzibą Adecco Poland pikietę solidarnościową z tymczasowymi pracownikami zatrudnionymi w Amazon Polska.

 W kilkadziesiąt osób zebraliśmy się pod biurem firmy w centrum Warszawy by wyrazić sprzeciw wobec antypracowniczych działań obu firm. W proteście udział wzięli i głos zabrali przedstawiciele i przedstawicielki komisji IP: Warszawskiej Komisji Środowiskowej i Komisji Pracujących w Organizacjach Pozarządowych, a także Kolektywu „Syrena”, Pracowniczej Demokracji, Alternatywy Socjalistycznej oraz partii Razem. Podczas pikiety powtórzyliśmy postulaty, jakie Inicjatywa Pracownicza w Amazonie, przedstawiła firmie Adecco: podwyżka podstawowej stawki godzinowej do kwoty nie mniejszej niż 16 zł brutto; wprowadzenie pasków płacowych; umowa o pracę na czas określony na okres nie krótszy niż 3 miesiące; roczne grafiki pracy oraz wprowadzenie regulaminu przerw urealniającego czas ich trwania.


Przemawiający zwrócili również uwagę na rolę jaką agencje pracy tymczasowej pełnią w prekaryzacji warunków pracy i podminowywaniu bezpieczeństwa socjalnego w skali globalnej uderzając w pracowników przy zachowaniu zysków samych firm i ich zarządów.

Uczestnicy pikiety skandowali "Praca czasowa, wyzysk stały!", "Nie będziemy elastyczni!", "Amazon zyskuje, Adecco wyzyskuje!", "Biznes się kręci, kręci się opór!".
Akcja zorganizowana w godzinach szczytu wbudziła zainteresowanie przechodniów, którzy z zaciekawieniem czytali ulotki i wyrażali poparcie dla naszych postulatów.


Powrót na górę