Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Pierwsze spotkanie robocze Inicjatywy Pracowniczej

6 kwietnia na poznańskim skłocie "Rozbrat" odbyło się pierwsze ogólnokrajowe spotkanie robocze Inicjatywy Pracowniczej, w którym uczestniczyli działacze z ośrodków z Warszawy, Szczecina, Słupska, Bielsko-Białej, Dzierżoniowa, Krakowa i Poznania.

Po prezentacji ośrodków, w pierwszej kolejności rozmawiano o najpilniejszej kwestii, jaką jest próba likwidacji związków zawodowych poprzez uelastycznienie kodeksu pracy: omawiane było wspólne oświadczenie IP w tym temacie i planowano kampanie przeciwko projektom nowelizacji Kodeksu pracy. Rozmawiano również o akcji pierwszomajowej planowanej w tym roku w Słupsku jako części tej kampanii.

Grupa szczecińska zaprezentowała drugi numer lokalnego pisma Inicjatywy Pracowniczej. Podczas rozmowy o przepływie informacji zrodzili się pomysł stworzenia, w oparciu o istniejący wolnościowy serwis poprostu.pl, działu informacji o lokalnej działalności związkowej, jak i informacji na ten temat ze świata.

W dalszej części spotkania rozmawiano o wrześniowym zjeździe syndykalistycznym w Essen (Niemcy) i pomysłach na obchody rocznicy Poznańskiego Czerwca.

Po przerwie wybuchła gorąca dyskusja nad strategią dalszego rozwoju i funkcjonowania Inicjatywy Pracowniczej. Ustalono, że mimo tego, że Inicjatywa powstała w oparciu o Federację Anarchistyczną, związek nie jest integralną częścią FA. Przystąpiono również do prac nad powstaniem statutu związku.

 

Powrót na górę