Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Popieramy strajk w Amazonie. Dość śmieciowych umów i głodowych pensji!


W polskim oddziale Amazona trwa spór zbiorowy wszczęty przez Inicjatywę Pracowniczą. Pracodawca zerwał rozmowy pewien, że może negocjować ze związkami zawodowymi i załogą z pozycji siły. Pracownicy domagają się wyższych płac i lepszych warunków pracy. Inicjatywa Pracownicza nie zamierza ustępować. Wraz z naszymi przyjaciółmi z Niemiec i Francji – protesty w Amazonie mają zasięg ogólnoeuropejski – będziemy protestować tak długo, aż nie zostaną spełnione nasze żądania.
 
Znaczna część zatrudnionych w Amazonie, to pracownicy i pracownice tymczasowi, rekrutowani przez agencje Adecco, Manpower i Randstad. Nie otrzymują oni części świadczeń pracowniczych, np. środków z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, przysługuje im mniej dni urlopu, otrzymują krótsze (nawet dwutygodniowe) umowy, podlegają większej presji, stale narażeni są na zwolnienia, których dokonuje się z dnia na dzień lub w trakcie pracy, bez podania przyczyny. W przypadku zwolnień z winy pracodawcy nie otrzymują odpraw, obejmują ich krótsze okresy wypowiedzenia. Walka o lepsze płace i warunki pracy w Amazonie dotyczy także pracowników agencyjnych. Dlatego Inicjatywa Pracownicza organizuje kampanię, której celem jest zmiana niekorzystnych warunków zatrudnienia oferowanego przez agencje pracy tymczasowej.
 

Wzywamy wszystkich członków Inicjatywy Pracowniczej, inne związki zawodowe, działaczki i działaczy ruchu wolnościowego, do organizowania w grudniu 2015 r. protestów przed siedzibami Adecco, Manpower czy Randstad pod hasłem: „Dość śmieciowych umów i głodowych pensji. Popieramy strajk pracowników Amazona”.

 

Komisja Międzyzakładowa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza przy AMAZON Fulfillment Poland Sp. z o. o.

Zgłaszajcie się do nas po materiały informacyjne na akcje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Powrót na górę