Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Bruksela: konferencja "Związki zawodowe na rzecz sprawiedliwości dla Palestyny"

W dniach 18 i 19 listopada przedstawicielka OZZ Inicjatywa Pracownicza wzięła udział w konferencji „Inicjatywa europejskich związków zawodowych na rzecz sprawiedliwości dla Palestyny” w Brukseli.

W konferencji wzięło udział ponad 29 organizacji z całej Europy, m.in. duże związki zawodowe jak CGT z Francji czy Fagforbundet z Norwegii oraz nasze siostrzane związki zawodowe - Solidaires z Francji i CGT z Hiszpanii. Na konferencji byli obecni przedstawiciele i przedstawicielki palestyńskich organizacji – Federacji Niezależnych Związków Zawodowych (General Federation of Independent Unions -GFIU), Nowych Związków (New Unions), Palestyńskiej Federacji Związków Zawodowych (Palestinian General Federation of Trade Unions - PGFTU), Związku Arabskich Pracowników (Arab Workers Unions).

Podczas dwóch dni spotkań rozmawialiśmy o obecnie toczących się walkach pracowniczych w Izraelu i na Palestyńskich Terytoriach Okupowanych, o roli Unii Europejskiej we wprowadzaniu neoliberalnej polityki w Palestynie, o współpracy gospodarczej i militarnej korporacji i rządów z Izraelem i władzami Autonomii Palestyńskiej oraz roli europejskich związków zawodowych we wsparciu dla walki z okupacją Palestyny i z wyzyskiem palestyńskich pracownic i pracowników.

Konferencja była okazją do budowania sieci współpracy oraz dyskusji wokół doświadczeń, taktyk i narzędzi walki z międzynarodowym kapitałem.

Więcej na temat obecnie toczonych walk pracowniczych w Palestynie przeczytacie niedługo na naszej stronie internetowej.

 

Powrót na górę

Podobne artykuły