EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

13 grudnia: W obronie praw pracowniczych

W dniu 13 grudnia mija kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego przez komunistyczny reżim PRL. Ostatnie wydarzenia w Fabryce Kabli w Ożarowie, gdzie policja zamiast chronić legalną demonstrację wspólnie z prywatną firmą i wynajętymi przez nią ochroniarzami, dokonała pacyfikacji pracowniczego protestu, przywołały na nowo obrazy sprzed wielu lat, gdzie bito i palowano protestujących w słusznej sprawie ludzi.

Dziś upominamy się - tak jak upomniano się przed laty - o swobody związkowe, prawo do pracy i godnego życia.

Po wielu latach mamy znowu do czynienia z niebywałą arogancją władz, popartą brutalnością działań policji.

Rząd zapowiada kolejne masowe zwolnienia: 35 tys. górników, 30 tys. hutników. Kto następny? Obniża się nam wynagrodzenia. Ponad 4 miliony Polaków pozostaje bez pracy. Oszukuje nas się wizją Unii Europejskiej jako krainy powszechnego szczęścia. Tymczasem nasi koledzy z Włoch (np. ostatnio z Fiata), Hiszpanii, Francji czy Niemiec muszą walczyć o swoje miejsca pracy i przywileje socjalne. Nie jesteśmy idiotami! Widzimy co się dzieje i nie pozostaniemy bierni.

W dniu 13 grudnia będziemy protestować przeciwko antypracowniczej i antyzwiązkowej polityce Rządu oraz brutalnym działaniom policji. Niech nasz protest będzie wyrazem solidarności z pracownikami Fabryki Kabli w Ożarowie, pracownikami Szpitala Rydygiera we Wrocławiu, HCP w Poznaniu, górnikami i hutnikami, wszystkimi, którzy upominają się o prawo do pracy i godnego życia. Wreszcie upomnijmy się o nasz zakład, o nasze miejsce pracy, o naszą przyszłość.

DOŚĆ ZWOLNIEŃ!!! DOŚĆ ŁAMANIA PRAW PRACOWNICZYCH!!!

Inicjatywa Pracownicza/Federacja Anarchistyczna - Poznań

13.12.2002

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.