EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT
tik tok

Akcje OZZ Inicjatywa Pracownicza 11-14 września

Blok antykapitalistyczny
Blok antykapitalistyczny

OZZ Inicjatywa Pracownicza aktywnie angażuje się w nadchodzące protesty związkowe. W ostatnich tygodniach: Komisja Krajowa wydała stanowisko popierające zwołane na 11-14 września „Ogólnopolskie Dni Protestu” (link), przygotowaliśmy ulotkę tłumacząca konsekwencję zmian w zasadach rozliczania czasu pracy (link), uruchomiliśmy (wspólnie z Federacją Anarchistyczną) stronę internetową www.strajk.org poświęconą informowaniu o wydarzeniach związanych z protestami 11-14 września oraz udostępniającą publicystykę na temat akcji strajkowych.

Nie ograniczamy się jednak tylko do działalności w internecie – w najbliższych dniach nasz związek zamierza aktywnie wesprzeć protesty zorganizowane w Warszawie oraz współorganizuje akcje uliczne w Krakowie i Wrocławiu.

Poniżej przygotowaliśmy zbiorczą informację o działaniach planowanych przez nasz związek – zarówno tych lokalnych, jak i ogólnopolskich, które odbędą się w Warszawie. Informacja ta będzie aktualizowana na bieżąco.


Akcje lokalne:

Kraków – w środę 11 września o 17:30 krakowskie środowiska anarchistyczne organizują pikietę pod Urzędem Wojewódzkim (ul. Basztowa 22). Szczegółowe informacje o wydarzeniu

Wydarzenie na facebooku

Wrocław – w czwartek 12 września o godz. 13:00 odbędzie się pikieta pod biurem Platformy Obywatelskiej (ul. Oławska 2). Szczegółowe informacje o wydarzeniu

Ogólnopolskie Dni Protestu – 11-14 września Warszawa:

Piątek 13 września – miasteczko namiotowe pod Sejmem RP. Od godz. 12:00 warszawska komisja środowiskowa OZZ IP zaprasza do namiotu, w którym odbędą się prezentacje połączone z dyskusjami na temat: walki o krótszy czas pracy, historycznym i obecnym znaczeniu strajku generalnego jako taktyki ruchu robotniczego, wizerunku związków zawodowych i protestów pracowniczych w mediach.

O godz. 19:30 odbędzie się projekcja filmu „Specjalne Strefy Wyzysku” połączona z prezentacją na temat walki pracowników i pracownic z fabryki Chung Hong Electronics oraz funkcjonowaniu Specjalnych Stref Ekonomicznych.

Sobota 14 września – sobota jest dniem „marszu gwiaździstego” organizowanego przez „Solidarność”, OPZZ i FZZ. Główne centrale planują wyruszyć z 3 różnych miejsc (Stadion Narodowy, Sejm, PKiN) i o godz. 13:00 połączyć się w jeden marsz na rondzie De Gaulle'a a następnie przejść pod Pałac Prezydencki i zakończyć protest wiecem na Placu Zamkowym.

Inicjatywa Pracownicza, wraz z organizacjami lewicowymi i stołecznym środowiskiem wolnościowym organizuje „blok antykapitalistyczny” pod hasłem: „Czas na strajk generalny!”. Demonstracja rozpocznie się o godz. 12:00 wiecem pod Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej (ul. Nowogrodzka 1). Następnie ruszymy na rondo De Gaulle'a gdzie dołączymy do głównej demonstracji związkowej. Szczegóły wydarzenia

OZZ IP organizuje transport na demonstrację z Poznania i Wrocławia:

Z Poznania autokar wyrusza w sobotę o godz. 7: 00, planowany powrót ok. godz. 22:00
Koszt przejazdu w obie strony: 30 zł. Zainteresowani proszeni są o wysłanie maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefon 504550857.

Ws. wyjazdu z Wrocławia prosimy o kontakt: 503177889, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
514-252-205
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 514-252-205
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.