EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Groźby wobec IP – konflikt w Lisner zaostrza się

W dniu 15 grudnia do siedziby Komisji Zakładowej Inicjatywy Pracowniczej przy UNIQ Lisner podrzucono anonim zawierający groźby pozbawienia życia skierowany do działaczy związku. O fakcie tym Komisja poinformowała Zarząd UNIQ Lisner. Powiadomiono policję. Anonim dotarł przeddzień kolejnych negocjacji i zaplanowanej akcji informacyjnej związku, traktujemy go zatem jako formę nacisku na Komisję Zakładową.

W dniu 16 grudnia doszło do kolejnych negocjacji Komisji Zakładowej Inicjatywy Pracowniczej z zarządem UNIQ Lisner. Z uwagi na brak porozumienia między stronami spotkanie tym razem odbyło się w obecności mediatora. Zarząd UNIQ Lisner odmawia spełnienia postulatów dotyczących podwyżek płac i powrotu do 4 miesięcznego okresu rozliczeniowego. Także postulat podwyżek płac o wskaźnik inflacji nie spotkał się z zrozumieniem szefostwa firmy. W dalszym ciągu jedyną propozycją jest wspólny tzw. przegląd płac. Strony ustaliły termin „rozmów ostatniej szansy” na 6 stycznia 2009 roku. Jednocześnie w odpowiedzi na apel zarządu Komisja Zakładowa postanowiła odwołać strajk ostrzegawczy w dniu 18 grudnia. Jak przekonywała dyrekcja w chwili obecnej przerwanie produkcji wiązałoby się z większymi stratami ekonomicznymi.

Inicjatywa Pracownicza nie wyklucza w dalszym ciągu przeprowadzenie referendum strajkowego oraz strajku generalnego. Planowane są także dalsze akcje informacyjne związku skierowane do załogi.

Niezależnie związek złożył też oficjalny protest przeciwko łamaniu praw pracowniczych: (1) Braku wypłaty wynagrodzeń za pracę w niedziele. (2) Braku wypłaty wynagrodzeń za urlopy wypoczynkowe. (3) Notorycznego łamania przepisów dotyczących czasu pracy oraz przerw na odpoczynek w wymiarze dobowym jak i tygodniowym.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.