EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT
tik tok

Pikieta Pracowników Sztuki podczas wernisażu

Pikieta Pracowników Sztuki podczas wernisażu

7 listopada podczas wernisażu wystawy Ernsta Stewnera "Niemiecki Fotograf Polski" w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, odbywała się pierwsza pikieta Komisji Środowiskowej "Pracowników Sztuki" i Komisji Międzyzakładowej przy Teatrze Ósmego Dnia OZZ Inicjatywa Pracownicza przeciw niestabilnym warunkom pracy w sektorze kultury oraz niskim zarobkom w instytucjach kultury. Wystawę uroczyście otworzyła Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzata Omilanowska oraz Prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

Obecność organizatorów instytucji kultury – ministerialnych i miejskich, władz miasta, wydziału kultury oraz lokalnego środowiska sztuki – była okazją do rozdawania przez nas ulotek z żądaniami związkowymi.

CZEGO ŻĄDALIŚMY:

-podwyżek płac o 450 zł brutto do podstawy wynagrodzenia (płacy zasadniczej) dla pracowników i pracownic kultury i sztuki,
-przyjęcia programu walki ze „śmieciowymi umowami” w sektorze kultury i sztuki oraz zaprzestania blokowania możliwości etatowego zatrudniania pracowników w poznańskich instytucjach kultury i sztuki.
-przyjęcia – wynegocjowanych ze związkami zawodowymi – taryfikatorów dla umów o dzieło, zlecenie, a także zawieranych z jednoosobowymi podmiotami prawa handlowego (na zasadzie samozatrudnienia) w instytucjach i projektach finansowanych (współfinansowanych) przez miasto.

Pikieta połączona z rozdawaniem ulotek związkowych Komisji Międzyzakładowej przy Teatrze Ósmego Dnia OZZ IP była pierwszą pikietą Komisji Środowiskowej "Pracowników Sztuki" OZZ IP. Podobne działania podczas wernisaży i uroczystych otwarć wydarzeń kulturalnych będą kontynuowane w różnych miastach – zgodnie z decyzją Komisji podczas II Konferencji Programowej Komisji Środowiskowej „Pracownicy Sztuki” OZZ Inicjatywa Pracownicza 19 października 2014 r. w Poznaniu.

W dniu pikiety, w Teatrze Ósmego Dnia, odbyła się również debata "Instytucje kultury jako pole walki, czyli jak się organizować" z udziałem przedstawicieli/przedstawicielek Inicjatywy Pracowniczej Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, Galerii Miejskiej „Arsenał” i Teatru Ósmego Dnia.

Publikujemy zdjęcia z naszej akcji oraz oficjalną fotorelację z otwarcia z profilu fb CK Zamek oraz ze strony MKiDN

http://www.mkidn.gov.pl/pages/posts/minister-omilanowska-w-centrum-kultury-zamek-5102.php
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152578162598026.1073741926.280661613025&type=1

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
514-252-205
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 514-252-205
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.