EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Poznań: Pikieta pod Cegielskim

9 lutego przed siedzibą Cegielskiego odbyła się pikieta Inicjatywy Pracowniczej w związku z planami dyrekcji zmiany Statutu Spółki  ograniczającymi prawo kandydowania przedstawicielom załogi HCP do zarządu firmy. W proteście wzięło udział ponad 50 osób głównie pracowników HCP, oraz przedstawiciele poznańskiej Komisji Środowiskowej IP oraz Federacji Anarchistycznej.

Jak już informowaliśmy zarząd Cegielskiego przegłosował projekt zmiany Statutu HCP S.A. Zmiana ta głównie dotyczy delegata załogi do prac w zarządzie. Wedle nowelizacji Statutu, kandydat na delegata załogi musi posiadać m.in. wyższe wykształcenie. W ten sposób zarząd zamierza odebrać prawo kandydowania na delegata załogi Marcelemu Szaremu lub innym autentycznym przedstawicielom pracowników HCP. Obecnie Marcelemu Szaremu ubiega trzyletnia kadencja. Wybory powinny się odbyć w kwietniu tego roku.

Podczas protestu przemawiali, obok Marcela Szarego, członkowie Komisji Krajowej związku Jarosław Urbański i Jacek Rosołowski. Zwrócono uwagę, że w tym przypadku mamy do czynienia z kolejnym ograniczeniem praw pracowniczych.

W przekazanej przez IP Radzie Nadzorczej i Zarządowy HCP petycji, czytamy m.in., że jedynym celem zaproponowanych zmian „jest uniemożliwienie kandydowania do Zarządu autentycznego przedstawiciela pracowników Cegielskiego. W ten sposób, zmieniając warunki wyboru delegata załogi tuż przez nadchodzącymi wyborami, obecny Zarząd HCP S.A. daje świadectwo swojej antydemokratycznej i antypracowniczej postawie”.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.